Plasy

Během prvního říjnového víkendu se uskutečnila výprava do Plas a jeho okolí. Nejdříve se sešli všichni účastníci v pátek večer po schůzkách, odložili si své věci a šli si zahrát ještě několik her ven, aby se všem hezky spalo. Na dobrou noc se ještě pustila pohádka. V sobotu se vstávalo brzy ráno, abychom mohli už v osm sedět ve vlaku směr Plzeň. Tam jsme chvilku počkali a už jeli autobusem do Plas. Na místním nádraží už jsme se rozdělili do několika skupin a zkusili se podle mapy zorientovat a najít nejvhodnější cestu ke studánce Prelátka. Tam jsme byli za chvilku a dali si oběd. Po obědě čekala na všechny skupinky výzva a to postavit co nejvyšší stavbu z jednoho balení sirek. Po chvilce odpočinku už jsme vyrazili ke stavitelskému muzeu. Ale ani cesta zpět nebyla jednoduchá. Vždy musel někdo ze skupinky být ve vzduchu. I s tímto úkolem si všichni poradili a dostali se k muzeu, kde na nás čekal program Statika hrou. Nejdříve jsme se podívali na středověké stavební stroje a v místní dílničce pokračovali v dalších stavitelských výzvách. Ve tři hodiny už jsme zase museli vyrazit na nádraží, protože cesta do Plas není vůbec jednoduchá. Zpátky na klubovnu jsme dorazili skoro za tmy, ale všichni si ještě zahráli několik her než se uvařila večeře. Na dobrou noc jsme si opět pustili pohádku, ale celodenní výlet zmohl některé natolik, že ji dokoukal jen málokdo. V neděli jsme se zabalili, nasnídali a uklidili klubovnu a hurá domů.

Stavba samonosného oblouku