Šárka

Šárka Altmanová

zástupce vedoucí oddílu skautek Fialky, rádkyně Liščat

Kontakt: altsarka@omaharadnice.cz, 605 777 807

V roce 2005 jsem nastoupila do smíšené družina Lvíčat. Mé kroky vedly přes dívčí družiny Fialky a Borůvky až jsem se dostala do roverského kmene Wombat Team. Tam jsem dodnes a doufám, že tam ještě chvíli pobudu.

V roce 2016 jsem úspěšně absolvovala rádcovský kurz a složila jsem čekatelskou zkoušku na ČLK MOA. Dále mám hotový kurz zdravotníka zotavovacích akcí Flastr 2017. Na jaře dalšího roku jsem přidala kurz maskérský, neopravňuje mne k ničemu, jen teď dělám umělá zranění o něco věrohodnější. Složila jsem vůdcovskou zkoušku na kurzu ČEZKO 2018 (to “Z” tam je správně 😉 ). Další do sbírky je kurz střediskového minima Střep. Naposledy jsem vyrazila na Lesní školu Protos. Ta byla velice inspirující a dobyla jsem na ní baterky.

A cože to dělám ve středisku? Od září 2014 do června 2020 jsem vedla družinu světlušek Fialek. Od roku 2018 jsem se 2 roky podílela na vedení našich nejmenších – Liščat. Od září 2020 jsem vedla družinu skautek Borůvky. Má zatím poslední štace je zpět u Benjamínků, které opět vedu od září 2021.

Dál se snažím účastnit akcí a od roku 2017 dělám zdravotníka na táboře, nebo alespoň konzultanta 🙂 . V rámci možností se starám o chod webu. Ještě mám funkci Výchovného zpravodaje střediska, ale je to spíše formální funkce.

Pracuji jako Ergoterapeutka v rehabilitační nemocnici. Vážně jsem si to slovo nevymyslela. Ergoterapie je rehabilitační obor, který se snaží o dosažení maximální soběstačnosti osob s vrozeným či získaným postižením či poruchou. Vše prostřednictví smysluplných aktivit. A to mi dává smysl!

Mezi mé zájmy patří cokoliv točící se kolem zdravovědy. Proto se můžeme potkat i na zdravotnickém kurzu Flastr, kde působím jako lektor od roku 2017; či v jeho sekci pro skauty a skautky s názvem Flastřík. Ráda chodím do přírody, lezu někde po skále, nebo alespoň na stěně. Nepohrdnu strategickou deskovkou, nebo šifrou. Když je čas, tak si zabrnkám něco na kytaru.

A když se všechno sečte vyleze z toho Skauting. Neberu to jako koníček, je to životní styl a v mém případě pořádná závislost. Na schůzky a akce si chodím odpočinout od světa kolem a dočerpat energii. Chvíli vypnout a řešit jen to co je tady a teď je k nezaplacení.