Šouvit

František Vitouš “Šouvit”

Vůdce střediska Omaha Radnice

kontakt: souvit@omaharadnice.cz

Co dohledatelné prameny říkají, tak od roku 1992, jsem tedy již 28 let členem střediska Omaha. Pamatuji si tedy, alespoň matně slavné časy nadšení po obnovení Junáka tehdy ještě v Československu, tak i časy hubenější, kdy nás ve středisku bylo opravdu jen pár až po časy dnešní, kdy se již několik let těší naše středisko z poměrně velké členské základny. Jsem hrdým zakládajícím členem Wombatteamu, tedy roverské družiny a posléze od 2006 oddílu,  který se od té doby stará o chod střediska. Do časů začátků WT se také datují mé nejhlubší vzpomínky a žážitky skautského života.

Jsem také jedním ze dvou posledních aktivních členů, kteří se můžou chlubit tím, že zažili tábory na všech našich tábořištích, tedy Kozinky, Lhotu u Černošína, Bedlno u Jesenice i Javornice a jediným, kdo je absolvuje bez přerušení 😉

Od roku 2006 jsem vedoucím našeho střediska, dříve jsem zastával funkci zástupce vedoucího a vedoucího chlapeckého oddílu a fci výchovného zpravodaje tohoto oddílu.

Kvalifikací mám poměrně dost, i vzhledem k tomu, že se prací s dětmi a mládeží zabývám i ve svém profesním životě. Namátkou: Rádcovský kurz; Čekatelská zkouška; Vůdcovská zkouška; MŠMT – Hlavní vedoucí dětského tábora; MŠMT – Instruktor vodní turistiky; MŠMT – zdravotník zotavovacích akcí; odborná způsobilost pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou; odborná způsobilost pro periodické kontroly OOPP; lektor environmentální výchovy; atd…

Už nějaký pátek nestuduji, alespoň ne v běžné škole, po gymplu jsem již žádnou školu nedokončil Přes pokusy telekomunikace, technickou ekologii a pedagogiku volného času jsem došel do svého nynějšího zaměstnání a to mi bylo a je velkou školou života. Kotvím již přes třináct let u společnosti STAN – special team for adventure in nature, nejdříve jako instruktor, pak mnoho let jako ředitel středisek v Jeseníkách, které jsem v roce 2016 předal, a dále působím jako člen managementu firmy v oblasti rozvoje a investic.

Jestli to do této chvíle nebylo zřejmé, mými zájmy jsou má skautská rodina a má staňácká rodina, na nic víc ani míň času již nezbývá, naštěstí to obsahuje takové nepřeberné množství akcí, zážitků, dovedností, adrenalinu a sebenaplnění, že mi to úplně stačí